PRÁCE NA DÁLKU: JAK NA UDRŽITELNÝ HOME OFFICE
Před časem to byla jedna z možností. Nyní je to možnost jediná. Práce na dálku. Zde je pár tipů, jak se do toho pustit.
priority & týmy
Před časem to byla jedna z možností. Nyní je to možnost jediná. Práce na dálku. Zde je pár tipů, jak se do toho pustit.
„Slyšíme se?“ Věta, která často zazní ještě před pozdravem. Někdy ještě následuje dotaz „Vidíme se?“ Takových setkání jsem zažil bezpočet a do tohoto článku jsem vydestiloval nasbíraná poučení.
Během posledních dnů, tak jako u mnohých z vás, se i můj pracovní život ze dne na den změnil. Bylo potřeba se zastavit a zorientovat v nové situaci.
„Mám dva druhy problémů: naléhavé a důležité. Ty naléhavé nejsou důležité a ty důležité nejsou naléhavé.“ Možná jste tuto větu již někde slyšeli. Možná jste před tímto dilematem stáli. Jak na něj v praxi?
Frekvence, s jakou kontrolujeme příchozí zprávy a emaily ovlivňuje míru pohody a soustředění.
Paretovo pravidlo 80/20 nás vede k tomu kde má naše činnost opravdu smysl. Začněte hned, hlavní principy jsou velmi jednoduché.
Cítíte se zahlceni množstvím zpráv, které k vám přicházejí? Z jejich zpracování se dávno stala základní komunikační dovednost. Zde je několik tipů, jak na to.
Čas není náš nepřítel, ale naopak velký pomocník. Díky němu nemusíme být otroky nekončících seznamů úkolů, které je třeba udělat. Paretovo pravidlo 80/20 nám pomáhá vidět, do čeho se pustit.
Máte v prohlížeči pravidelně otevřených 20 a více karet najednou? Zde je tip, jak si v nich udělat pořádek a neztratit ty, které chceme mít vždy po ruce.
Je vaše emailová schránka napěchovaná k prasknutí? Naštěstí je tu jednoduchá cesta, jak se se záplavou zpráv vypořádat díky postupu Zero Inbox.
Je konec pracovního týdne. Díváme se na svůj seznam úkolů a půlka z toho není hotová. My už však hotoví jsme. Vždyť jsme toho tolik udělali, to přece není možné! Kam se ten čas poděl?
Zřejmě jste již někdy zažili frustraci z nepořádku na stole, v souborech či emailech. Nehledejte nové vychytávky a raději se zaměřte na změnu návyků.
Velká část stresu, který zažíváme, pochází z pocitu, že nezvládáme dohody, na které jsme kývli nebo které jsme si sami k sobě vytvořili. Co takhle mít systém, který vám v tom pomůže a osvobodí mysl?
Pracujete do večerních hodin na počítači? Nebo si mobilu projíždíte videa a čtete články? Vystavujete se modrému světlu z obrazovek v tu nejméně vhodnou chvíli a tělo vám to brzo spočítá.